top of page

مژده‌ به علاقمندان به فرهنگ: ورا نام تهمینه سهراب کردYazdan is directing 'Tahmineh called him Sohrab', a play from the Tiara Theatre group coming in November. 'Tahmineh called him Sohrab', written by Hussain Tofangdar is a prize-winner play about Rostam & Sohrab, one of the stories of Shahnameh.


Watch the space for 'Tahmineh called him Sohrab' coming this November.


بزرگداشت فردوسی فرصتی است برای آشنایی با تلاش‌های فرهنگی که اطرافمان اتفاق میفتد.

بخشی از صحبت‌های یزدان دری در باب معرفی پروژه جدید در چهاردهمین بزرگداشت فردوسی


ورا نام تهمینه سهراب کرد به روایتی نوآورانه و سورئالی از قصه‌ی اسطوره‌‌ی ایرانی (رستم و سهراب) پرداخته است، که در سال ۱۳۹۲ در جشنواره آئینی سنتی ایران به روی صحنه آمد و با بازی بی‌بدیل محسن زرآبادی و کارگردانی استاد حسین تفنگدار جایزه بهترین متن و بهترین بازیگری را از آن خود کرد. و اینبار، این متن که نوشته استاد حسین تفنگدار است به کارگردانی یزدان دری، با تلاشی بی‌وقفه برای حفظ اصالت قصه و همچنین ایجاد یک تجربه نوین در فضای تئاتر، در حال تمرین است. اجرای این اثر بین‌المللی در سالن لاری منچستر در ماه نوامبر برنامه‌ریزی شده است.


"ورا نام تهمینه سهراب کرد"، با تمرکز بر شخصیت‌های زنان و بر پایه‌ی یک داستان قدیمی، به یک نمایش سورئالی و اسطوره‌شکن پیوسته است، که با چهار بازیگر (دو دختر و دو مرد) به تصویر کشیده می‌شود.

 


Performances at the 14th Commemoration Day of Ferdowsi:


Related post (introducing guests, before the event)

آشنایی با مهمانان چهاردهمین برنامه بزرگداشت فردوسی: فرهاد پوپل

آشنایی با مهمانان چهاردهمین برنامه بزرگداشت فردوسی: یزدان دری

Comments


bottom of page