top of page

آشنایی با مهمانان چهاردهمین برنامه بزرگداشت فردوسی: فرهاد پوپل

Updated: May 10برای چهاردهمین سال پی‌در‌پی  در کنار هم و در حضور استادانی چون دکتر محمود کویر و دیگر بزرگان از شاهنامه فردوسی می‌گوییم و می‌آموزیم. شرکت در این برنامه برای همگان آزاد می‌باشد. لطفا برای رزرو بلیت رایگان خود اینجا کلیک نموده و نام‌نویسی نمایید. یکی از هنرمندانی که در برنامه بزرگداشت فردوسی امسال معرفی خواهند شد آقای فرهاد پوپل هستند. با ایشان بیشتر آشنا شویم:


فرهاد پوپل آهنگساز ایرانی مقیم بریتانیا است که آثارش در بسیاری از مکان‌ها و جشنواره‌های معتبر بین‌المللی توسط نوازندگان برجسته امروزی اجرا می‌شود، از جمله Suntory Hall در توکیو، ژاپن. Arlene Schnitzer در پورتلند، ایالات متحده؛ Cincinnati Music Hall، اوهایو، ایالات متحده؛ Sage Gateshead، نیوکاسل، بریتانیا؛; جشنواره پیانو La Roque-d’Anthéron، فرانسه؛ ؛ توسط هنرمندان برجسته ای مانند Peter Jablonski، Willaim Nicholson (نویسنده Shadow Land و (Gladiator، Daniel Grimwood، Kotaro Fukuma، Jeffrey Biegel، Magaret Fingerhut، ، Key Chorale، Portland Youth Philharmonic، و Cincinnati Symphony’s Youth Orchestra و Windsor Symphony Orchestra آثار او از NPR Radio 4 هلند پخش شده است.


تحسین منتقدان که موسیقی او همچنان با تحسین منتقدان در سراسر جهان همراه است که منجر به سفارش هایی مانند Road to Bach برای پیانو سولو توسط کوتارو فوکوما، بیژن و منیژه برای پیانو، گروه کر و ارکستر توسط ارکستر سمفونیک ویندزور و جفری بیگل، بندهشن برای کوارتت کلارینت و پیانو تریو به سفارش پرامز پدوک وود برای پیانو شد. کلارینت، ویولن و ویولن سل با کلوپ اسکاراب در دیترویت، و رقص شمع پروانه برای ویولن و پیانو توسط مارگارت فینگرهات و بردلی کرزویک شده است.


پوپل در کار خلاقانه خود از داستان هایی از شاهکارهای ادبی سراسر جهان به خصوص شاهنامه، شعر، هنر، اساطیر و سینما الهام گرفته است. او به عنوان یک آهنگساز، قصد دارد استفاده ارگانیک سیبلیوس و برامس از فرم و به سمت پیانو نویسی راول را گسترش دهد. در ساخته‌های او، این تأثیرات چند وجهی در زبانی منسجم، شخصی و صمیمانه آشکار می‌شود که از مرزهای فرهنگی فراتر می‌رود و جذابیت فکری و عاطفی برای مخاطبان دارد.


پوپل در اصفهان متولد شد و تحصیلات موسیقی خود را در آنجا با آموختن سنتور و پیانو آغاز کرد. او هارمونی، کنترپوان و آهنگسازی را از آهنگساز بزرگ ایرانی سعید شریفیان آموخت و در سال 2019 اولین اجرای حرفه ای بین المللی خود را با زاینده رود برای ارکستر زهی با اجرای ارکستر سمفونیک ویندزور در کانادا داشت. موسیقی او از آن زمان تاکنون مورد اجراهای متعدد بین المللی داشته است.


فرهاد پوپل در حال حاضر دارنده ویزای Global Talent انگلستان است


برای آشنایی بیشتر با کارهای فرهاد پوپل اینجا کلیک کنید.

مصاحبه ایشان با روزنامه اعتماد

مصاحبه ایشان با روزنامه اعتماد


برای شرکت رایگان در بزرگداشت فردوسی از طریق لینک زیر اقدام نمایید.12 May 2024, 13:30 – 16:30


Stockport, Rethink Rebuild Society, First Floor, Discovery House, Crossley Rd, Manchester SK4 5BHJoin us to celebrate Shahnameh, a book of poetry written over 1000 years ago by Ferdowsi.

Book your free ticket by clicking here


14 years ago we started celebrating the first Commemoration Day of Ferdowsi, the author of Shahnameh (The Book of Kings) in Manchester. This year, our annual celebration will be in English and Persian and consists of talk, music and dance. Join us for a bite of culture, education & fun. For free registration please click here.


Related posts:

آشنایی با مهمانان چهاردهمین برنامه بزرگداشت فردوسی: فرهاد پوپل

آشنایی با مهمانان چهاردهمین برنامه بزرگداشت فردوسی: یزدان دری

24 views0 comments

Comments


bottom of page