top of page

آشنایی با وبلاگ نویسان سایت دوستان شاهنامهMehrdad Parseh has collaborated with Friends of Shahnameh as a blogger, since March 2022.He talks about his experience.


مهرداد پارسه از ماه مارس 2022 به عنوان وبلاگ نویس در سایت دوستان شاهنامه فعالیت داشته‌اند. با ایشان صحبتی درباره‌ی تجربه همکاری با دوستان شاهنامه داشتم. در این گفتگو به ماندگاری نوشته و نقش خواننده هم اشاره‌ای داشتیم.


" انسان. ایرانی. کورد. دکتری در رشته عمران" چند سالی است که شاهنامه میخوانم و در آموختن آن از هیچ کوششی فروگذار نیستم. از انجا که شاهنامه را هویت راستین انسانی و فرهنگ به آیین ایرانی میدانم در آموزش و گسترش آن می‌کوشم. در واتس‌آپ؛ تلگرام و کلاب‌هاوس برنامه‌های آموزشیِ خواندن و گزارش (شاهنامه؛ گرشاسب نامه؛ بانوگشسب نامه؛ بهمن نامه؛ فرامرزنامه؛ کوشنامه؛ خسرو و شیرین و هفت پیکر) را برگزار کرده‌ام و برخی از این برنامه‌ها هنوز هم ادامه دارند و نیز با گروهی از دوستان دانشور پژوهش‌هایی در چهارچوب کاوشی دانشی از شاهنامه را دنبال میکنم. گاهی نیز می‌نویسم. به این گفته‌ی سخته و سنجیده‌ی فرزانه فردوسی باورمند هستم که می‌فرماید:

مياساي از آموختن يک زمان

زدانش ميفکن دل اندر گمان

چو گويي که وام خرد توختم

همه هر چه بايستم آموختم

يکي نغز بازي کند روزگار

که بنشاندت پيش آموزگار"

مهرداد پارسه


برای دسترسی به نمونه ای از نوشته‌های ایشان اینجا کلیک کنید


به گفتگویی دیگر با مهرداد پارسه از طریق ویدئوی زیر دسترسی پیدا کنید.


28 views0 comments

Comments


bottom of page